
Ciąża Poród Karmienie
- Porody Warszawa
- Poradniki
- Poród
Poród
Poród

Poród VBAC, czyli poród siłami natury po cesarskim cięciu
W ostatnich latach zmieniło się podejście do porodu siłami natury po cesarskim cięciu. Nie brakuje też kobiet, które chcą spróbować rodzić naturalnie po cesarce. Jest to możliwe, jeżeli w trakcie ciąży nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania. Tego typu poród określany jest mianem VBAC.
Poród

Jakie są przyczyny i objawy bólów porodowych?
Każda przyszła mama zastanawia się, jak rozpoznać bóle porodowe. Wiele z nich obawia się, że może na czas nie zorientować się, iż rozpoczął się poród. Nie jest to jednak moment, który można przeoczyć. Bólów porodowych po prostu nie da się pomylić z niczym innym. Towarzyszą im rozmaite objawy, w tym odejście wód płodowych.
Poród

Jak dbać o brzuch po porodzie cesarskim, a jak po naturalnym?
Wygląd brzucha i piersi zmienia się zaraz po porodzie. To, w jaki sposób, zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. U niektórych mam powrót do formy sprzed ciąży to kwestia czasu. Zdecydowana większość musi zadbać o siebie w sposób szczególny, za pomocą diety, kosmetyków i ćwiczeń.
Poród

Depresja poporodowa – jakie są przyczyny, objawy i leczenie choroby?
Depresja i psychoza poporodowa dotykają coraz większej liczby świeżo upieczonych matek. Jest to silna reakcja emocjonalna i fizyczna spowodowana przede wszystkim zmianą poziomu hormonów oraz obowiązkami. Kobieta staje przed nowymi wyzwaniami i chce w szybkim czasie stać się jak najlepszą matką.
Poród

Baby blues, czyli przygnębienie poporodowe. Przyczyny, objawy i leczenie
Każda kobieta, której po porodzie towarzyszy obniżenie nastroju, przygnębienie, rozdrażnienie i ciągłe zmęczenie, może podejrzewać u siebie baby blues. W większości przypadków stan ten ustępuje samoistnie po kilku dniach. Warto jednak wiedzieć, jak radzić sobie z przygnębieniem poporodowym.
Poród

Czym jest i jak wygląda czop śluzowy? Co oznacza jego odejście?
Czop śluzowy ma za zadanie chronić jamę macicy przed drobnoustrojami, które mogłyby poważnie zagrozić zdrowiu rozwijającego się płodu. Jest to gęsta wydzielina umiejscowiona w kanale szyjki macicy. Odejście czopu śluzowego jest uznawane za jeden z wczesnych objawów porodu.
Poród

Kiedy jest odpowiednia pora na pierwszy seks po porodzie?
Pierwszy seks po porodzie może być wydarzeniem stresującym dla obojga partnerów, zwłaszcza gdy zostali rodzicami po raz pierwszy. Ma to związek z tym, że na temat współżycia po ciąży krąży wiele mitów. Tymczasem prawda jest taka, że seks po porodzie wcale nie musi być gorszy lub mniej satysfakcjonujący.
Poród

Ćwiczenia po porodzie – kiedy można zacząć i które z nich są bezpieczne?
Ćwiczenia po porodzie mogą przynieść wiele korzyści dla organizmu kobiety. Pomogą jej one nie tylko wrócić do formy sprzed ciąży i uzyskać smukłą sylwetkę, ale także wzmocnić mięśnie i zmniejszyć dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Ćwiczenia po porodzie powinny być dostosowane do stanu zdrowia i możliwości kobiety.
Poród

Przeziębienie w ciąży – jak sobie z nim radzić? Domowe sposoby, dostępne leki
Przeziębienie w ciąży jest powszechnym zjawiskiem. Pojawia się ono na skutek obniżonej odporności matki. W jej organizmie dochodzi do zmian hormonalnych. Tym samym jest ona bardziej podatna na infekcje. Objawy przeziębienia można złagodzić domowymi sposobami lub niektórymi lekami. Przed ich zakupem przyszła mama powinna poradzić się farmaceuty lub swojego lekarza prowadzącego.
Poród

Zgaga w ciąży – sposoby na łagodzenie dolegliwości
Zgaga w ciąży to bardzo częste zjawisko. Zmaga się z nią większość kobiet ciężarnych. Uporczywe palenie w przełyku jest efektem zmian hormonalnych oraz ucisku macicy na żołądek, co skutkuje zaburzeniem pracy układu pokarmowego. Uczucie palenia i odbijania można złagodzić domowymi sposobami. Czasem niezbędna jest farmakoterapia, choć leki stosuje się w ostateczności.
Poród

Ból głowy w ciąży – przyczyny. Bezpieczne sposoby na ból głowy
Ból głowy w ciąży jest powszechnie występującą dolegliwością. Jego przyczyn może być
wiele, jednak rzadko jest to objaw poważnej choroby. W celu złagodzenia tej przypadłości
przyszła mama powinna sięgnąć po domowe sposoby. Warto jednak pamiętać, że niekiedy ból
głowy w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem.
Poród

Torba do porodu – co spakować do szpitala dla siebie i dziecka?
Torba do porodu to jedna z najważniejszych rzeczy, o których przygotowaniu musi pamiętać przyszła mama. Powinno znaleźć się w niej wszystko to, co jest potrzebne dla niej i dziecka podczas porodu, pobytu w szpitalu oraz w dniu wypisu do domu. Nie można również zapomnieć o aktualnych wynikach badań i dokumentach.
Poród

Poród i prowadzenie ciąży – ważny komunikat
Panie, które zdecydowały się na prowadzenie ciąży i urodzenie dziecka w naszym szpitalu, mogą odbywać zaplanowane wizyty u ginekologa. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego wywołany przez koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego #COVID-19 zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziliśmy poniższe zmiany…
Poród

Drodzy przyszli Rodzice
w naszym szpitalu w bezpiecznych i troskliwych warunkach codziennie przychodzą na świat dzieci. Bardzo dbamy zarówno o zdrowie Waszych dzieci, jak i Was samych. To dla nas najwyższy priorytet. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby w sposób profesjonalny i w zgodzie ze wszystkimi procedurami bezpieczeństwa, zadbać o Was w tych szczególnych dniach. W związku z tym nie rekomendujemy porodów rodzinnych oraz podtrzymujemy zakaz odwiedzin w oddziale położniczym.
Poród

Jak wyglądają fazy porodu? Przebieg etapów
Poród to dla kobiety ważne wydarzenie. W ostatnich tygodniach ciąży wiele przyszłych mam nie może doczekać się rozwiązania i cały czas doszukuje się symptomów zwiastujących narodziny dziecka. Tymczasem akcja porodowa nie zawsze rozpoczyna się tak samo. Rozwiązanie podzielone jest na 4 okresy i w zależności od predyspozycji matki może trwać od kilku do nawet 24 godzin.
Poród

Jak rozpoznać skurcze porodowe? Kiedy jechać do szpitala?
Skurcze porodowe można rozpoznać po tym, że są regularne i cykliczne, a z czasem nasilają się i stają coraz częstsze. Nie zawsze towarzyszy im odejście wód płodowych, dlatego trzeba wiedzieć, kiedy jest odpowiedni moment, aby jechać do szpitala. Skurcze porodowe mają na celu rozwarcie szyjki macicy oraz obniżanie się części przodującej płodu w kanale rodnym.
Poród

Pierwsza miesiączka po porodzie. Kiedy można się jej spodziewać?
To, kiedy wraca miesiączka po porodzie, zależy od kilku czynników. Kluczową kwestię odgrywa karmienie piersią i związany z nim poziom prolaktyny. Zwykle nie pojawia się ona podczas połogu – gdy tak się zdarzy, trzeba udać się do lekarza. Okres po porodzie może różnić się od krwawienia sprzed ciąży.
Poród

Wartość odżywcza produktów
Samodzielnie komponuj wartościową dietę
Zamieszczone tabele przydadzą Ci się na co dzień. Znajdziesz w nich wartość kaloryczną, ilość białka,
węglowodanów oraz tłuszczów w 100 gramach wybranych produktów.
Poród

Żeby dziecko zdrowo rosło
W czasie ciąży wzrasta zapotrzebowanie na składniki odżywcze (węglowodany, białka oraz tłuszcze), witaminy i minerały.
Musisz ich dostarczać więcej – dla siebie i dla dziecka. Jednocześnie, nie możesz tego robić w nieodpowiedni sposób, czyli taki, który zapewnia tylko „puste kalorie” lub wiąże się z przejadaniem albo hiperpodażą mikro- i makroelementów.
Poród

Jestem w ciąży! Co dalej?
Gratulacje! Zaszłaś w ciążę i za kilka miesięcy staniesz się dumną mamą najwspanialszego na świecie małego człowieka.
Najbliższe 9 miesięcy będzie okresem, w którym odkryjesz nieznane wcześniej emocje oraz doświadczysz szeregu przemian będących dla Ciebie prawdopodobnie nowym przeżyciem.
Poród

Objawy zbliżającego się porodu – jak rozpoznać, że ta chwila jest blisko?
Poród to dla większości ciężarnych bardzo stresująca chwila. Lęk przed nieznanym mają zwłaszcza pierworódki, nigdy bowiem nie miały styczności z akcją skurczową. Rozpoznanie chwili narodzin dziecka utrudnia fakt, że objawy zbliżającego się porodu nie u wszystkich kobiet są takie same. Jakie sygnały świadczą o tym, że nadchodzi poród?
Poród

Poród przedwczesny – charakterystyka, etiologia, symptomy. W jaki sposób można mu zapobiec?
Poród przedwczesny to nic innego, jak zakończenie ciąży pomiędzy 24 a 36 tygodniem, czyli wtedy, gdy dziecko nie jest jeszcze przystosowane do życia poza macicą matki. Etiologia jego powstawania jest wieloczynnikowa i nie została do końca określona. Wczesnemu rozwiązaniu można próbować zapobiec. Ciężarna musi udać się jak najszybciej do szpitala.
Poród

Jak przyspieszyć poród? Czy domowe sposoby są bezpieczne?
Przyszłe mamy niepokoją się, gdy mija termin rozwiązania, a dziecku nie spieszy się na świat. Nie zawsze bywa to uzasadnione, ale powinno być skonsultowane z lekarzem lub położną. Jeśli z kobietą i dzieckiem jest wszystko w porządku, nie ma potrzeby sztucznego wywoływania narodzin. Mimo tego wiele przyszłych mam szuka informacji, jak naturalnie przyspieszyć poród.